Aktualizacja 04.04.2023

Z przyczyn niezależnych od nas testy INF.02, INF.03 nie będą zamieszczane na stronie. Zmienił się sposób zdawania tych egzaminów - wszystkie odbywają się elektronicznie. Nie mamy dostępu do arkuszy. Zachęcamy do sprawdzania wiedzy z wykorzystaniem starych arkuszy E12,E13,E14 oraz EE08, EE09. Zdecydowana większość wiedzy tam zgromadzonej jest nadal aktualna i wymagana podczas egzaminów teoretycznych.

Aktualizacja 19.12.2021

Aktualizacja Joomla! do wersji 4 wymusiła na mnie modernizację szaty graficznej i kilku komponentów, których nie widać, ale są istotne (np. egzamin zawodowy). Potwierdziła się wersja, że czasem trzeba się wiele napracować, żeby nic się nie zmieniło... Powoli strona nabiera wyglądu i użyteczności. Tradycyjnie uzupełniłem egzaminy E12, E13, E14 oraz EE.08 i EE09. Od przyszłego roku pojawią się INF.02 i INF.03. W dziale systemy wbudowane pojawiają się krótkie artykuły ukierunkowane na obsługę ciekawych możliwości układów ESP. Postanowienie noworoczne (takie z wyprzedzeniem), to dodawać kolejne krótkie artykuły o IoT.

Aktualizacja 21.01.2020

Dodałem kolejne testy z kwalifikacji E12, E13, E14. Gdyby ktoś posiadał arkusze EE08 oraz EE09 i mógłby się nimi podzielić, to byłbym wdzięczny (pewnie użytkownicy tej strony również). Pojawiły się również nowe artykuły w kategorii "Systemy wbudowane". Niedługo pojawią się kolejne...

Aktualizacja 21.03.2019

Dodałem kolejne artykuły do działu Arduino - tym razem przedstawiam proste projekty z grupy "RETRO". Interfejs umożliwiający podłączenie joysticka do komputera PC - możliwość gry na emulatorze UAE z wykorzystaniem oryginalnego sprzętu oraz interfejs umożliwiający podłączenie myszki PS/2 do Amigi. Tradycyjnie uzupełniłem system testowy o arkusze ze stycznia 2019r. Gdyby ktoś posiadał arkusz EE08 ze stycznia 2019 to proszę o podesłanie...

Aktualizacja 04.12.2018

Czas płynie nieubłaganie... Kolejna reforma szkolnictwa zawodowego wymusiła dodanie nowej kategorii testów dla kwalifikacji EE08 i EE09. Na chwilę obecną dysponujemy tylko jednym arkuszem EE08 z czerwca 2018r. Został on wprowadzony do systemu i czekamy na kolejne. Osoby zdające wkrótce egzamin EE08 zachęcam do wykonywania testów E12, E13, ponieważ wiedza w nich zawarta pokrywa się w dużej części z egzaminem EE08. Dodatkowo na stronie pojawiły się nowe artykuły o Arduino i ESP8266. W przygotowaniu kolejne. Zapraszam do lektury.

Aktualizacja 27.06.2017

Notoryczny brak czasu nie pozwala na aktualizację strony... Ostatnio jedyne nowe treści to dopisywane na bieżąco testy E12 - E14. Najnowsze z sesji czerwcowej już są dostępne. W przypadku odnalezienia jakiegoś błędu proszę o informację.

Aktualizacja 11.01.2017

Zimowe wpisy stały się już tradycją. Mimo pozornego braku nowych treści na stronie systematycznie pojawiają się nowe arkusze z egzaminów E12, E13, E14. Przez ostatni tydzień  z arkuszy skorzystano ponad 5000 razy. Dodatkowo zacząłem nowy cykl artykułów o układach ESP8266. Jest to kontynuacja artykułów o Arduino. Zapraszam do cyklicznego sprawdzania nowości...

Aktualizacja 23.03.2016

Staramy się dodawać w miarę możliwości nowe treści na stronie, głównie w dziale Arduino. Dodatkowo trwają prace nad dostosowaniem szablonu strony do przeglądania jej z wykorzystaniem urządzeń mobilnych. Z tego powodu mogą się pojawić problemy podczas przeglądania artykułów...

Aktualizacja 20.01.2016

Ile wspaniałych pomysłów zostałoby zrealizowanych, gdyby nie brak czasu... Niestety doba ma tylko 24 godziny. Prawie rok ciszy i wreszcie się coś pojawiło. Dodałem dwa artykuły opisujące transmisję szeregową pomiędzy komputerem a układem Arduino. Oczywiście nie mam patentu na nieomylność, gdyby ktoś znalazł błędy w artykułach to proszę o info. Dodatkowo poszukuję sposobu na programowe wyeliminowanie resetu układu podczas nawiązywania transmisji. Tradycyjnie zapraszam do lektury.   

Aktualizacja 21.02.2015

Po przerwie spowodowanej tradycyjnie dużą ilością obowiązków na stronie pojawiły się nowe artykuły z zakresu instalacji i konfiguracji systemu Linux. Jak napisałem we wstępie do tych artykułów nie są to treści odkrywcze czy nowe, ale postanowiłem umieścić cykl artykułów, który pozwoli od podstaw zainstalować i skonfigurować Linuksa w wersji serwerowej na maszynie wirtualnej. Już wkrótce pojawią się nowe artykuły w dziale Arduino wykorzystujące przygotowany serwer LAMP (Linux, Apache, MySQL, PHP) do zbierania informacji z układów zbudowanych w oparciu o Arduino oraz karty sieciowe i moduły RS485.